Váš dokonalý partner v upratovacích službách.

0904 849 917

COVID-19


IMPLEMENTÁCIA OPATRENÍ DO PRAXE

OPATRENIA NA STRANE KLIENTA, U NAŠICH PRACOVNÍKOV

Zavedenie COVID opatrení

Firma M+M Top Clean zavádza v súvislosti s pandémiou Covid-19 opatrenia pri vykonávaní služieb, a to zo strany firmy aj klientov.

Opatrenia sú v súlade s aktuálne platnými odporúčaniami a opatreniami vydanými vládou Slovenskej republiky, Ministerstvom zdravotníctva SR a hlavným hygienikom, aktuálnych odborných informácií o koronavíruse Covid-19 a pravidlami na výrobu čistiacej chémie.

Na strane našej firmy:

Popri poskytovaní našich služieb klientom garantujeme zavedenie Covid-19 pandemických opatrení a odporúčaní do praxe, aby sme tak maximalizovali prevenciu šírenia vírusu. Naši pracovníci pristupujú ku kontaktnému šíreniu zodpovedne a sú vybavení ochrannými prostriedkami a poučení o osobitnej zodpovednosti každého z nich. Pri upratovaní používame vhodné a overené dezinfekčné prostriedky, dbáme na každý povrch a priestor.

Na strane klienta:

Klientom odporúčame postupovať podľa aktuálne platných odporúčaní a dodržiavanie zásady R.O.R.- rúško, odstup a ruky.

Koľko prežije vírus v interiéri ?

Špecializovaná štúdia o schopnosti koronavírusu prežiť na materiáloch v externom prostredí zistila pomerne znepokojujúce výsledky. Schopnosť vírusu prežívať dlhšie na povrchoch prispieva k jeho šíreniu formou možnej nákazy jednotlivca a to aj bez priameho kontaktu s nakazenou osobou.

Aká je odolnosť koronavírusu ?

Dobrá správa je, že koronavírus patrí medz tzv. obalené vírusy. Jeho obal tvorí lipidová vrstva, ktorú je možné vhodnou dezinfekciou pomerne jednoducho a efektívne narušiť a tým vírus eliminovať. Dôležité je však použiť vhodné prostriedky a postupy s preukázateľnou schopnosťou koronavírus SARS Cov 2 likvidovať.

Aké typy dezinfekcie fungujú ?

Proti koronavírusu a obalovaným vírusom všeobecne, efektívne funguje viac druhov dezinfekcie. Preferovanými sú prípravky s obsahom 70% alkoholu , peroxidu vodíka, na báze chlóru, alebo s inovatívnymi polymérami. V osobnej hygiene je účinné použitie gélov s alkoholom ale tiež umývanie rúk mydlom správnym spôsobom.

Ako dlho prežíva koronavírus na povrchoch?

Kartón

do 0 hodín

Plasty

do 0 hodín

Pultové dosky

do 0 hodín

Meď

min. 0 hodiny

Vzduch

do 0 hodín

Nerezová oceľ

do 0 hodín

© Všetky práva vyhradené

© M + M topclean s.r.o. - 2022

Kontaktujte nás